A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,394 [NEW]

You are here: Pics  >  Rozana Radi Pics (164 pics of Rozana Radi)

Rozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana RadiRozana Radi

Rozana Radi Pics

Rozana Radi
VIEWS:10,980
  VOTES:3
star rating
RATE   Yes No

Rozana Radi Snapshot


Gender
Female

First Name
Rozana

Last Name
Radi

Profile Bio Text
Ajo tashmë ka krijuar steriotipin e saj, si një vajzë pa komplekse që nuk e vret shumë mendjen se çfarë thonë apo mendojnë të tjerët. Është aktore, këngëtare, autore tekstesh dhe ka një mijë interesa në jetë. Mbi të gjitha i pëlqen të eksperimentojë pasi dihet, çdo gjë e re është e bukur. Rozana Radi ka bërë bumin e rradhës me këngën “Fly” jo vetëm se kënga ishte shumë ritmke, tipike për një single vere, por edhe për faktin tjetër se Rozana me një look totalisht të ndryshuar, ngjante më seksi dhe më e bukur se asnjëherë tjetër. Ndërkohë kanë munguar lajmet nga jeta e saj private. Tregonte shpesh në intervista që ishte vetëm prej shumë kohësh tashmë, që kur një lidhje e saj e cila zgjati jo pak, kishte marrë fund. Po me kë po shoqërohej Rozi? Sa herë një djalë ishte në krah të saj, paparaci ynë nuk e kursente shkrepjen, ndërkohë që Rozana pohonte se nuk kishte asgjë më shumë se sa thjesht një miqësi. Po ky djali që po shihni në foto? Asnjë informacion nuk kemi se cili është. Por të premten e kaluar, festën e “Halloween”-it Rozana Radi ka preferuar ta kalojë tek “Magic 4” në shoqërinë e këtij djaloshi. Sipas burimeve tona., Rozi e prezantonte djalin tek miqtë e saj si i dashuri, ndërkohë që nuk e dimë se sa e vërtetë është pasi nuk mundëm të marrim një prononcim prej gojës së saj. Gjatë gjithë darkës dy të rinjtë janë zbavitur me muzikën e këndshme të lokalit, kanë kërcyer intimisht së bashku dhe kanë pirë në gotat e njëri tjetrit. Me siguri do të mësojmë diçka më shumë në javët në vazhdim E bukur, joshese dhe me nje luk ekstravagant. Kjo eshte Rozana, e cila eshte bere mjaft e dashur per te rinjte e kryeqytetit ne menyre te vecante me kengen e saj hit, "Fol zemer, fol". Dhe ne te vertete, eshte pikerisht zemra e saj qe ka folur permes tekstit te kesaj kenge, ashtu sic ka ndodhur edhe me kenget e tjera te kenduara prej saj. Rozana ka nisur te kendoje krejt rastesisht, e nxitur nga xhaxhai i saj, kantautori i njohur Francesk Radi, te cilit i nevojitej nje vajze e re per koriste tek kenga "Mora mandolinen". Zeri i saj ishte i paperpunuar dhe vajzes bukuroshe iu desh jo pak pune per t'iu pershtatur skenes se madhe. Por hap pas hapi, Rozana arriti te shnderrohej ne nje kengetare profesioniste, me nje ze te vecante dhe nje interpretim me shume klas. Aktualisht ajo po punon me albumin e saj te dyte i cili do te titullohet "Jepi gaz". Ne tekstet e kengeve te albumit, trajtohen problemet e perditshme te te rinjve, dashurite, pasioni per telenovelat, etj. Megjithate, Rozana thote se per te kenga eshte thjesht nje pasion, nderkohe qe aktrimi do te mbetet dashuria e madhe e jetes se saj. Aktualisht ajo vazhdon studimet e larta per drame dhe eshte ne vitin e katert. Rozana eshte natyre e shkathet dhe e jeton jeten ne menyren e saj, pa u influencuar nga thashethemet apo paragjykimet e te tjereve. Ajo nuk vuan nga komplekset dhe nuk nguron te flase per ndjenjat, dashurite apo hobet e saj. I dashuri i zemres se saj tani eshte larg, por fjalet "te dua" ajo i degjon shpesh permes linjes telefonike. Rozana deshiron nje martese me nje ceremoni tejet mondane, e cila te zhvillohej ne natyre, me shume karrige dhe kuaj te bardhe. Nuk do te ishte aspak keq, nese bashkeshorti i saj i ardhshem do te vinte nga fusha e politikes, pasi politikanet me deklaratat e tyre ne sallen e Kuvendit, e argetojne shume aktoren dhe kengetaren e re. Rozana e ndien tej mase mungesen e te atit, aktorit te njohur Ferdinand Radi, i cili u nda nga jeta duke lene pas bashkeshorten dhe femijet e tij. Ajo ka nevoje te flase serish me te, t'i tregoje atij shume gjera, te debatoje per librin e fundit qe ka lexuar. Po cila eshte gjeja e pare qe do t'i thoshte ajo babait te saj, nese do te mund ta takonte edhe njehere, pas kaq kohesh ndarjeje? Me sy te perlotur dhe me buzet qe i dridhen, ajo na jep kete pergjigje: "Do t'i thosha, babi, eja me fshi lotet". Se shpejti, ne ekranet shqiptare do te transmetohet kenga me e re e Rozana Radit, ne bashkepunim me Noizy-n, me te cilin ajo ka punuar edhe me pare ne te suksesshmen "Fly". Videoklipi i cili me siguri do te jete "hot" do te punohet ne Maqedoni, do te jete shume veror dhe kengetarja premton se hiti do t'ia kaloje kenges "Fly" te veres se shkuar. "Nuk synoj te milioneret, por dua nje person qe te kete standardin tim te jeteses. Shiko, nese do te dilte ndonje tip Donald Trump, kjo do te ishte shume mire (qesh), por une mund te dashurohem edhe me ndonje kamerier", tha dje per suplementin "Summer Time" Rozana, e pyetur ne lidhje me kerkesat ndaj meshkujve. Ajo ka perfaqesuar vitin e shkuar Shqiperine ne Festivalin Ballkanik, serish se bashku me Noizy-n, ku moren edhe cmimin special, por mos mendoni se endrra e saj ne sirtar eshte pjesemarrja ne Festivalin Europian. "Sa me perket mua, festivalet e filmit i kam enderr, dua te perfaqesoj Shqiperine sic duhet ne ate q

Nationality
Albanian

Eye Color
Green

Hair Color
Blonde

Ethnicity
White

Full Name at Birth
Rozana Radi

Film Role
Actor/Actress

Has Detailed Data (New)
1

Rozana Radi Picture Gallery
Share This on the Web


Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

R1 | R2 | R3 | R4 | R5 | R6 | R7 | R8 | R9 | R10 | R11 | R12 | R13 | R14 | R15 | R16 | R17 | R18 | R19 | R20 | R21 | R22 | R23 | R24 | R25 | R26 | R27 | R28 | R29 | R30 | R31 | R32 | R33 | R34

Latest Site Comments

Charlize Theron Pics

Posted by DOUGLAS J. KIRKHAM Oct 10, 2017

Who is the most searched actor and actress on your website?

Iman Pics

Posted by jay Oct 8, 2017

where can I buy pictures of IMAN?

Reba McEntire Pics

Posted by Barbara Westleintg Oct 8, 2017

I have a daughter-in-law who dearly loves you (as do I). I would to give he...

Miley Cyrus Pics

Posted by elvisdreamer Oct 6, 2017

you are so gorgeous. looked fabulous on the fallon show,inthe white dress, ...


Browse Movie GalleriesRozana Radi LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.08 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2018, FamousFix