A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,354 [NEW]

You are here: Pics  >  Rovena Stefa Pics (618 pics of Rovena Stefa)

Rovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena StefaRovena Stefa

Rovena Stefa Pics

Rovena Stefa
VIEWS:8,039
  VOTES:0
star rating
RATE   Yes No

Rovena Stefa Snapshot


Wikipedia Text

Rovena Stefa (born April 27, 1979, in Fier) is one of the largest pop singers in Albania. The first album "Falling Snow" had much success in Italy, Greece, Macedonia, Kosovo, Switzerland, Sweden, Denmark, Norway, United Kingdom, Belgium... where Rovena made a great tour of where the song "Puts me under a spell" was a big hit. It is recognized by all Albanian diaspora and her concerts are numerous wherever Albanians live.


Birthday
1979-04-27

Zodiac Sign
Taurus

First Name
Rovena

Last Name
Stefa

Full Name at Birth
Rovena Stefa

Profile Bio Text
Ne moshen 5-vjecare debuton per here te pare ne nje konkurs kombetar te fjales artistike, ku vleresohet me cmimin e pare. Shkollen e mesme te gjuheve te huaja ne profilin "frengjisht", e kreu ne Elbasan. Kur ishte vetem 16 vjec, ajo paraqitet ne nje koncert pervjetor te shkolles "Luigj Gurakuqi". ketu ajo kendon per here te pare ne publik (kenge te idhullit te saj, Mariah Carey "Without you"). Aktivizohet ne teatrin "Skampa" te Elbasanit ne te gjitha shfaqjet kulturore te tij. Ne pranvere te vitit 1996 fiton çmimin e pare "Princesha e Maratones se Kenges" per shkollat e mesme. Pas nje muaji behet pjesemarrese dhe fituese e çmimit te 2-te ne "Koncertin e Pranveres '96", me kengen "Mashtrim qe nuk te vret", kompozuar nga Edmond Rrapi, me tekst te Alqi Boshnjaku, me te cilen Rovena u lidh ne nje bashkepunim te metejshem te suksesshem per publikun dhe kritiken shqiptare. Nderkohe ajo shfaqet vit pas viti ne festivalet e fund vitit dhe ne koncertet e pranveres, ne nje prej te cileve ("Pranvere '98"), paraqitet me kengen "Nje gjethe me nis", qe u be hit ne muziken shqiptare. Ne 199 fiton çmimin e Interpretimit me te mire per kengen "S'jam me imazh" (Duet me Herion Gjata) ne Festivalin "Kenga Magjike '99". Ne maj 2002 prezantohet , pas nje sere turnesh e konceptesh perpara publikut te ngrohte kosovar, ne Festivalin Tradicional te Prizrenit "Zambaku i Prizrenit", ku dhe vleresohet me cmimin e pare. Ne 1 qershor 2002 publikon albumin albumin e saj te pare te titulluar "Bie Debore", nga i cili erdhi dhe Hiti i Veres 2002, "Me ben magji". Ne vitin 2004 ajo realizoi albumin me te shitur ndonjehere ne Shqiperi, "Dasma" dhe kenga me te njejtin titull u be nje hit i madh per te gjithe Shqiptaret ne Kosove dhe Diaspore.Gjithashtu kenge si " LLokum" , "Hej hej", "Adrese pa Emer" dhe "A po vjen me mue" u bene hite te medha.Ne vitin 2008 ne gusht ajo nxori ne treg albumin "Lum e Lum" dhe kenga "Burre te martuar dashurova" e cila u publikua me video, u popullarizua shume. Ne 2009 dolen ne treg videot, "Malli", dhe "Rrofte Shqipja dhe Vatani" te cilat momentalisht jane shume te kerkuara nga shqiptaret.

Gender
Female

Birthplace
Fier, Albanien

Nationality
Albanian

Occupation Text
Singer

Claim to Fame
Singer

Hair Color
Brown - Light

Religion
Muslim

Age
39

Year(s) Active
1995–present

Music Genre(s)
Pop music

Instrument (text)
Vocal

Rovena Stefa Picture Gallery
Share This on the Web


Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

R1 | R2 | R3 | R4 | R5 | R6 | R7 | R8 | R9 | R10 | R11 | R12 | R13 | R14 | R15 | R16 | R17 | R18 | R19 | R20 | R21 | R22 | R23 | R24 | R25 | R26 | R27 | R28 | R29 | R30 | R31 | R32 | R33 | R34

Latest Site Comments

Charlize Theron Pics

Posted by DOUGLAS J. KIRKHAM over a year ago

Who is the most searched actor and actress on your website?

Iman Pics

Posted by jay over a year ago

where can I buy pictures of IMAN?

Reba McEntire Pics

Posted by Barbara Westleintg over a year ago

I have a daughter-in-law who dearly loves you (as do I). I would to give he...

Miley Cyrus Pics

Posted by elvisdreamer over a year ago

you are so gorgeous. looked fabulous on the fallon show,inthe white dress, ...


Browse Movie GalleriesRovena Stefa LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.08 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2019, FamousFix