A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,386 [NEW]

You are here: Pics  >  Milot Hasangjekaj Pics (515 pics of Milot Hasangjekaj)

Milot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot HasangjekajMilot Hasangjekaj

Milot Hasangjekaj Pics

Milot Hasangjekaj
VIEWS:3,561
  VOTES:1
star rating
RATE   Yes No

Milot Hasangjekaj Snapshot


Build
Average

Hair Color
Brown - Dark

Ethnicity
White

First Name
Milot

Last Name
Hasangjekaj

Gender
Male

Full Name at Birth
Milot Hasangjekaj

Religion
Muslim

Profile Bio Text
Kryesisht kultivon muzikën etnike të përshtatur kohës moderne. Muzika e këtij grupi hyn në grupin e muzikës rap. Etno Engjujt me këngën "ALBANIAN" të albumit të tyre Vitamin E, të njohur në popull "ShQIPTARET" ka arritur që të jetë ndër grupet më të njohura të viteve të pas luftës. Ata kane bere shume hite gjate ketyre viteve sa jan ne skene, nder kenget me te njohura jane: Bitch, Albanian, Haje ni banane, Me qika me nejt, All night, Le per mu mama, Nany, Nuk e don, Sa katile, Shqiptart e bojn mas miri, kthe bileten etj Aktivë prej: 1997- tes Anetaret: Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj Pseudonimet: Gentz , Mc`M Albumet: 1999 - Dua te jetoj me mire 2001 - The dynasty 2003 - Etno Engjujt 2005 - Vitamin E 2007 - 10she 2009 - Ethnomenon enc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, mbaroi shkollen fillore dhe te mesme ne Prishtine. Tani mbaruar studimet ne Fakultetin Filologjik ne degen e gjuhes shqipe po ashtu ai ka mbaruar edhe studimet ne Kolegjin unverstar Fama ne degen shkenca politike Hobi i tij eshte futbolli, ndersa gjate kohes se lire lexon Megjithse mjaft i ri ne moshe Genci e ka pasion ka edhe koleksionimin e gjerave te vjetra. -Genc Prelvukaj eshte edhe kompozitori i grupit Etno Engjujt. . Ai merret me kompozimet dhe orkestrimet e tyre si dhe me krijimin e teksteve per grupin. Ai eshte i njohur per bashkepunimet me kengtare te njohur shqiptare si : Mad Lion, Don Arbas, Lyrical Son,Tingulli 3nt, Arta Bajrami e shume kengtare te rrymave te ndryshme qe disa prej tyre edhe i ka nxjerr ne treg qe sot jane kengtare te njohur Ai eshteedhe producent i shume albumeve dhe eshte udheheqesh i Produksionit dhe studios GRAMAFON Etertainment qe tashme quhet Emtre Entertainment ( M3 - muzike, menaxhment, marketing.) Perveq albumeve, ai ka krijuar shume shume ku te cilat cilat jane bere Hit-e ku dhe kane fituar cmime. Nder to eshte ajo ne festivalin "Mikrofoni i Arte", ku mori cmimin "Tendencë 2003" me kengen "Ende". Me nje cmin tjeter (cmimin e dyte) ne te njejtin festival u nderua ne vitin 2002 me kengen "Vera" me Arta Bajramin. Genc Prelvukaj radhitet nder emrat me te suksesshme te muzikes Rep dhe Hip Hop, si ne Kosove, gjithashtu edhe ne trevat tjera ku flitet dhe degjohet muzika shqipe. Genc Prelvukaj po ashtu ka filluar te merret dhe me politike , ku eshte kyqur ne Partine Demokratike te Kosoves [PDK]. Genc Prelvukaj ndonse si kengetare shum i njohur dhe shum i suksesshem aii njihet edhe si producent i shkelqyeshem . ! Genc Prelvukaj tani Per Tani eshte ne marrje siper me Kengetaren e re Dafina Rexhepin E cila ka bere "BOOM" Me Nihmen dhe Udheheqjen e mire te Genc Prelvukaj Milot Hasangjekaj : ka lindur me 4 maj 1982 në Prishtinë, ku po ashtu mbaroi shkollën e mesme dhe fillore. Tani studion në Fakultetin Filozofik në Prishtinë, degën e Sociologjisë. Pas nxjerrjes së albumit, tani përqendrimi i tij kryesor janë studimet, mirëpo gjen kohë të lirë edhe për të shikuar filma, për të shëtitur si dhe për tu përkujdesur për kafe-barin e tij. Bashkë me Gencin, kanë dhënë kontribut mjaft të madh për zhvillimin e zhanrit rep dhe hip hop në Kosovë.

Nationality
Kosovar

Birthday
1982-05-04

Zodiac Sign
Taurus

Age
36

Milot Hasangjekaj Picture Gallery
Share This on the Web


Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

M1 | M2 | M3 | M4 | M5 | M6 | M7 | M8 | M9 | M10 | M11 | M12 | M13 | M14 | M15 | M16 | M17 | M18 | M19 | M20 | M21 | M22 | M23 | M24 | M25 | M26 | M27 | M28 | M29 | M30 | M31 | M32 | M33 | M34 | M35 | M36 | M37 | M38 | M39 | M40 | M41 | M42 | M43 | M44 | M45 | M46 | M47 | M48 | M49 | M50 | M51 | M52 | M53 | M54 | M55 | M56 | M57 | M58 | M59 | M60

Latest Site Comments

Charlize Theron Pics

Posted by DOUGLAS J. KIRKHAM over a year ago

Who is the most searched actor and actress on your website?

Iman Pics

Posted by jay over a year ago

where can I buy pictures of IMAN?

Reba McEntire Pics

Posted by Barbara Westleintg over a year ago

I have a daughter-in-law who dearly loves you (as do I). I would to give he...

Miley Cyrus Pics

Posted by elvisdreamer over a year ago

you are so gorgeous. looked fabulous on the fallon show,inthe white dress, ...


Browse Movie GalleriesMilot Hasangjekaj LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.22 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2019, FamousFix