A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,354 [NEW]

You are here: Pics  >  Genc Prelvukaj Pics (1,196 pics of Genc Prelvukaj)

Genc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc Prelvukaj

Genc Prelvukaj Pics

Genc Prelvukaj
VIEWS:19,422
  VOTES:32
star rating
RATE   Yes No

Genc Prelvukaj Snapshot


First Name
Genc

Last Name
Prelvukaj

Birthday
1981-07-16

Birthplace
Prishtina,Kosovo

Zodiac Sign
Cancer

Gender
Male

Eye Color
Black

Hair Color
Black

Profile Bio Text
Gentz`s Companies Gramafon Entertainment Prishtina, Kosovo AL Director Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, ka lindur me 16 korrik 1981 në Prishtinë, ku mbaroi shkollën fillore dhe të mesme. Tani studion në Fakultetin e Letërsisë dhe Gjuhës shqipe në Universitetin e Prishtinës. Hobi i tij është futbolli, ndërsa gjatë kohës së lirë lexon, pastaj i pëlqejnë edhe shëtitë nëpër vende malore. Megjithëse mjaft i ri në moshë, Genci e ka pasion ka edhe koleksionimin e gjërave të vjetra. -Genc Prelvukaj është kompozitori i grupit Etno Engjujt. Ai merret me kompozimet e këngëve, orkestrimin e tyre si dhe me krijimin e teksteve për grupin. Ai është i njohur për bashkëpunimet me reperë të njohur shqiptarë, si Mad Lion, Don Arbas, Lyrical Son, si dhe me këngëtaren RnB Arta Bajrami e shume këngëtarë të tjerë të rrymave të ndryshme! Ai është edhe producent i pothuajse të gjitha albumeve "Made in PRC". Përveç albumeve, ai ka krijuar shumë këngë të cilat janë bere Hit-e ku dhe kanë fituar çmime. Ndër to është ai në festivalin "Mikrofoni i Artë", ku mori çmimin "Tendencë 2003" me këngën Ende. Me një çmim tjetër (çmimin e dytë) në të njëjtin festival u nderua në vitin 2002 me këngën "Vera" me Arta Bajramin. Genc Prelvukaj radhitet ndër emrat më të suksesshëm të muzikës Rep dhe Hip Hop, si në Kosovë, gjithashtu edhe në trevat tjera ku flitet dhe dëgjohet muzika shqipe.

Full Name at Birth
Genc Prelvukaj

Wikipedia Text

Etnon or Etno Engjujt is an Albanian hip hop group from Pristina, Kosovo.


Sister
Zake Prelvukaj

Nationality
Kosovar

Occupation Text
Singer

Brother
Fatos Prelvukaj

Age
37

Origin
Plav, Montenegro

Music Genre(s)
Hip hop

Year(s) Active
1999–present

Record Label
Shady

Associated Acts
Lyrical Son, Blero, Skillz, Kaos

Official Websites
www.myspace.com/gramafonks

Group Members
Genc Prelvukaj, Milot Hasangjekaj

Year(s) Active
1997–2013

Genc Prelvukaj Picture Gallery
Share This on the Web


Posted by leta

Posted over a year ago

tung nga adhurusja jote leta nga malisheva je ma i miri genc veq perpara ne karrieren tende te deshiroj qdo te mir ne jet e ishalla vjen ne malishev e takohemi naj her tung nga leta
Posted by leta

Posted over a year ago

je shume shume i mire GENCI shume suksese ne jete ,, je i papare...........
Posted by qazimja

Posted over a year ago

tung bre u tranova mas teje o genc prelvukaj te dua shum qoma adresen tane o shpirte te dua pe lus zotin met pa naje her ne jeten time se nuk vdes pa te pa
Posted by qazimja

Posted over a year ago

tung o genc je yll bre te dua shum ylle je te dua shum pse bre ume ke hy ne zemer te dua shum loqka je me te dua shum
Posted by yllka

Posted over a year ago

je yll
Posted by artaa

Posted over a year ago

je shum i bukur
Posted by Arbrija

Posted over a year ago

te adhuroj shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummm

Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

G1 | G2 | G3 | G4 | G5 | G6 | G7 | G8 | G9 | G10 | G11 | G12 | G13 | G14 | G15 | G16 | G17 | G18 | G19 | G20 | G21 | G22 | G23 | G24

Latest Site Comments

Charlize Theron Pics

Posted by DOUGLAS J. KIRKHAM over a year ago

Who is the most searched actor and actress on your website?

Iman Pics

Posted by jay over a year ago

where can I buy pictures of IMAN?

Reba McEntire Pics

Posted by Barbara Westleintg over a year ago

I have a daughter-in-law who dearly loves you (as do I). I would to give he...

Miley Cyrus Pics

Posted by elvisdreamer over a year ago

you are so gorgeous. looked fabulous on the fallon show,inthe white dress, ...


Browse Movie GalleriesGenc Prelvukaj LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.25 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2019, FamousFix