A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,386 [NEW]

You are here: Pics  >  Argjentina Ramosaj Pics (278 pics of Argjentina Ramosaj)

Argjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina RamosajArgjentina Ramosaj

Argjentina Ramosaj Pics

Argjentina Ramosaj
VIEWS:10,062
  VOTES:3
star rating
RATE   Yes No

Argjentina Ramosaj Snapshot


First Name
Argjentina

Last Name
Ramosaj

Gender
Female

Build
Slim

Eye Color
Brown - Dark

Hair Color
Dyed Blonde

Sister
Beatrix Ramosaj

Full Name at Birth
Argjentina Ramosaj

Birthday
1990-05-21

Zodiac Sign
Taurus

Official Websites
argjentina.com/shqip/index.html

Profile Bio Text
Argjentina lindi më 21-05-1990 në qytetin e Gjakovës (Kosovë), por është me origjinë nga Deçani. Ashtu si shumë fëmijë të tjerë, duke mos e ditur gjendjen e rëndë në Kosovë, ajo ishte foshnje një-vjeçar kur familja e saj emigroi në Holandë në qytetin Assen. Me kalimin e viteve ajo përfundoi shkollën fillore dhe të mesme me sukses. Tani ajo është duke studiuar art dhe dizajn grafik në qytetin e Den Bosch. Për Argjentinen interesimi në muzikë gjithmonë ka qenë aty, duke u rrethuar nga muzikant në familjën e saj. Kënga e saj debutues "Shpirt I Mbytur" u lancu në shkurt 2010. Kënga është kompozuar nga Flori Mumajesi, i njohur si producent dhe artist në disa shtete te Ballkanit. Video është xhiru në Tiranë (Shqipëri) nga Pro ... video. Kënga "Shpirt I Mbytur" u bë një hit i menjëhershëm, dhe është transmetu në të gjitha kanalet e muzikës dhe radio stacione në Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë. Ajo u bë këngë #1 në disa radio stacione dhe ishte kënga më e kërkuar atë muaj. Kënga e dyte "Scream" është lancu në gusht 2010, e cila është bërë në 2 versione. Në gjuhën angleze dhe shqipe me titull "Tip". Ajo ka bashkpunuar me një produkcion Hollandez (Awesome Amsterdam Production) video ishte filmuar në Holandë, Amsterdam. Kënga është kompozuar nga producenit i mirënjohur Enis Presheva dhe teksti nga Big Basta. Kënga e tretë "Jeta Vazhdon" është lancu në tetor 2010. Ajo bashkpunoi me Entermedia prodcution nga Kosova. Video është xhiru në Shqipëri, Jalë dhe Dhermi. Gjithashtu në qytetin më kulturore të Kosovës, Prizren. Kënga eshte kompozuar nga Flori Mumajesi. Në tetor 2010 ajo gjithashtu ka marrë pjesë në një festival; Kënga Magjike 2010 me këngën e katërt të saj "Engjejt Qajn" kompozuar nga Flori Mumajesi. Ajo arriti deri në finale dhe fitoi çmimin për "Best New Artist" (Magjija e pare). Kjo këngë është hiti më i madh i Argjentinës deri më sot. Për javë të tëra kënga ishte #1 në hit lista te disa radio stacione. Në dhjetor 2010 ajo e prezantoi këngën e saj "Roll the dice", në bashkëpunim me 2 DJ Hollandez; NouveauBeats & Vince le Fin. Kënga është kompozuar nga nje ndër producentet më të mirë dhe talentuar në Holandë, Mitch Crown. Data e lancimi te këngës "Roll the dice" do të jetë në nëntor 2011 . Kënga "Perfekt" u lancu në prill 2011. Kënga është kompozuar nga Enis Presheva me tekst nga Big Basta. Argjentina ka punuar me produkcionin e talentuar nga Kosova "Pulla". Video klipi "Perfekt" është nominuar 4 herë në VideoFest 2011 në Kosovë. (Video festi muzikor 2011). Ajo fitoi çmimin për "Best Female" dhe e përformoj këngën e saj atë natë. Tani për tani ajo është duke punuar në disa projekte të reja në Holandë që ju do te dëgjoni shumë shpejt.

Birthplace
Gjakovë, Kosovë

Nationality
Kosovar

Age
28

Argjentina Ramosaj Picture Gallery
Share This on the Web


Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

A1 | A2 | A3 | A4 | A5 | A6 | A7 | A8 | A9 | A10 | A11 | A12 | A13 | A14 | A15 | A16 | A17 | A18 | A19 | A20 | A21 | A22 | A23 | A24 | A25 | A26 | A27 | A28 | A29 | A30 | A31 | A32 | A33 | A34 | A35 | A36 | A37 | A38 | A39 | A40 | A41 | A42 | A43 | A44 | A45 | A46 | A47 | A48 | A49 | A50 | A51 | A52 | A53 | A54 | A55 | A56

Latest Site Comments

Charlize Theron Pics

Posted by DOUGLAS J. KIRKHAM over a year ago

Who is the most searched actor and actress on your website?

Iman Pics

Posted by jay over a year ago

where can I buy pictures of IMAN?

Reba McEntire Pics

Posted by Barbara Westleintg over a year ago

I have a daughter-in-law who dearly loves you (as do I). I would to give he...

Miley Cyrus Pics

Posted by elvisdreamer over a year ago

you are so gorgeous. looked fabulous on the fallon show,inthe white dress, ...


Browse Movie GalleriesArgjentina Ramosaj LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.09 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2019, FamousFix