A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,331 [NEW]

You are here: Pics  >  Zanfina Ismajli Pics (293 pics of Zanfina Ismajli)

Zanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina IsmajliZanfina Ismajli

Zanfina Ismajli Pics

Zanfina Ismajli
VIEWS:13,527
  VOTES:0
star rating
RATE   Yes No

Zanfina Ismajli Snapshot


First Name
Zanfina

Last Name
Ismajli

Full Name at Birth
Zanfina Ismajli

Gender
Female

Birthday
1985-05-10

Zodiac Sign
Taurus

Official Websites
www.zanfinaismajli.com

Sister
Adelina Ismajli

Profile Bio Text
Vendlindja: Prishtinë Mosha: 25 Vjeç Ditelindja: 15 Maj 1986 Shenja e Horoskopit: Demi Zanfina Ismajli fitoi vendin e parë në festivalin e verës "Çelësi muzikor" që është mbajtur në Prishtinë. Deri me tani ajo ka një album te edituar më 2003 të quajtur Zani dhe disa videoklipe nder të cilat janë : Gajdexhiu, Cocaina i cili ishte i punuar me qëllime humanitare dhe fliste kundër drogës, pastaj vije në radhe dueti i saj me motrën Adelinën i quajtur Dy motra një frajer, pas këtij videoklipi me motrën ajo beri BOOM me këngën dhe klipin Partizani i vogël- klip i cili u pëlqye nga te gjithë sepse Zanfina ne të tregoi talentin për transformim duke ndërruar 7 stile. Ndërsa këtë vit ajo ka nxjerr në shitje hitin e saj më të ri të quajtur As i fundit as i pari videoklipi i te cilit mund të krahasohet me ata të huajt dhe me të cilin po then rekord në shikueshmëri në internet. Festivali Kombetar i Femijeve” ne Shkoder, ka qene nje prej aktiviteteve me te rendesishme e me te ndjekura gjate femijerise sime. Pikerisht ne skenen e ketij festivali nga viti ne vit u prezantuan disa prej emrave me te njohur te muzikes shqiptare.Nuk ishte nje prej festivaleve qe per nje arsye apo tjeter i sheh kudo sot, ishte nje festival i cili, per ata femije qe te ardhmen e tyre do ta investonin ne muzike, pjesmarrja ne te ishte nje domosdoshmeri. Pikerisht ne kete festival kam pare per here te pare Zanfinen (e cila u vlersua edhe me cmim). Nje vajze me floke te gjata e cila kercente fort, gje qe bente te binte shume ne sy e te vecohej nga te tjeret me prezantimin e saj. Mbaj mend ne ato caste dikush tha “Kjo eshte motra e Adelines!”. Qe prej atij momenti si me magji, cdo hap qe Zanfina ka hedhur ne karrieren e saj muzikore eshte shoqeruar pikerisht me kete fjali “Kjo eshte motra e Adelines!”. Kete vit vec, gjerat duket se po ndryshojne.Hit pas hiti videokip pas videoklipi, ajo nuk eshte me “motra e Adelines” por vec “motra e vetvetes” e per kete arritje te sajen jane krenare te dyja. Ne javet qe pasojne, afrohet nje tjeter moment kyc ne karrieren e Zanfines; Balkanvision-Festivali i Kenges Ballkanike. Ndersa per nje pjese te madhe te publikut, Balkanvision mund te jete nje tjeter Eurovision apo Eurovideo, per Zanfinen eshte nje rast ku perpara miliona spektatoreve mbarekombetare, do te kendoj ne menyre te drejtperdrejte hitin e saj me te fundit, duke i vene kapakun njehere e mire edhe nje tjeter thashethemi rreth vokalit te saj, i cili po ashtu si shume thashethemeve te tjera rreth kengetares nuk i dihet origjina. Gjithsesi mos u shqetesoni per Zanfinen, sepse ajo eshte “Made in Ismaili” nje familje qe prej dy dekadash ka sjell vetem sukses ne skenen e “Estrades shqiptare” e qe do vazhdoje me po te njejtin sukses edhe ne te ardhmen.Nuk po predikojme, ne e dime kete!

Couple Profile Source
de.wikipedia.org/wiki/Zanfina_Ismajli

University
Universität Prishtina (Jura)

Birthplace
Prishtina, Kosovë

Occupation Text
Singer

Build
OTHER

Eye Color
Hazel

Hair Color
Blonde

Ethnicity
White

Religion
Muslim

Sister
Eva Ismajli

Nationality
Kosovar

Age
31

Height
67

Adsafe
1

Has Videos
1

Dating Profile AutoText
{"version":"2.07","timestamp":"2016-12-14 07:10:24","bio":"Zanfina Ismajli<\/topic> is a 31 year old Kosovar Singer born on 10th May, 1985 in Prishtina, Kosov\u00eb. Her zodiac sign is Taurus","relationships":{"status":"","summary":"According to our records, Zanfina Ismajli<\/topic> has been in no relationships.","statement":"According to our records, Zanfina Ismajli<\/topic> is possibly single.","children":"","onscreen":"","last":null,"stats":{"all":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":false,"name":null,"url":""},"total":0},"married":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0},"engaged":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0},"dating":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0},"encounter":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0},"rumoured":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0}},"history":"

We have no records of past relationships for Zanfina Ismajli<\/topic>.<\/p>"},"lists":{"summary":false}}


Dating Inconsistency Flag
{"datingStatus":"Unknown dating status"}

Zanfina Ismajli Picture Gallery
Share This on the Web


Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

Z1 | Z2 | Z3 | Z4

Latest Site Comments

Dennis Berry Pics

Posted by Lilian 1 day ago

Just finished watching Mata Hari ! What a great job you've done! Fabulous ,...

Margaret O'Brien Pics

Posted by Anna Alaska 1 day ago

Ahuva Alaskan Malamute was made on January 7, 2017. She has a twin brother,...

Wheel of Fortune Pics

Posted by Anna Alaska 1 day ago

I was born on January 24, 1987 in Atlanta, Georgia. Angela Alaskan Malamute...

René Simard Pics

Posted by Anna Alaska 1 day ago

Darla Dalmatian was made on January 6, 2017. Angelina Alaskan Malador was m...


Browse Movie GalleriesZanfina Ismajli LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.06 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2017, FamousFix