A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z   Sitemap  
AllStarPics Statistics
Galleries:
Pictures:
Comments:
22,382 [NEW]

You are here: Pics  >  Genc Prelvukaj Pics (1,196 pics of Genc Prelvukaj)

Genc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc PrelvukajGenc Prelvukaj

Genc Prelvukaj Pics

Genc Prelvukaj
VIEWS:17,703
  VOTES:32
star rating
RATE   Yes No

Genc Prelvukaj Snapshot


First Name
Genc

Last Name
Prelvukaj

Birthday
1981-07-16

Birthplace
Prishtina,Kosovo

Zodiac Sign
Cancer

Gender
Male

Eye Color
Black

Hair Color
Black

Adsafe
1

Profile Bio Text
Gentz`s Companies Gramafon Entertainment Prishtina, Kosovo AL Director Genc Prelvukaj me origjine shqiptare nga Mali i Zi, ka lindur me 16 korrik 1981 në Prishtinë, ku mbaroi shkollën fillore dhe të mesme. Tani studion në Fakultetin e Letërsisë dhe Gjuhës shqipe në Universitetin e Prishtinës. Hobi i tij është futbolli, ndërsa gjatë kohës së lirë lexon, pastaj i pëlqejnë edhe shëtitë nëpër vende malore. Megjithëse mjaft i ri në moshë, Genci e ka pasion ka edhe koleksionimin e gjërave të vjetra. -Genc Prelvukaj është kompozitori i grupit Etno Engjujt. Ai merret me kompozimet e këngëve, orkestrimin e tyre si dhe me krijimin e teksteve për grupin. Ai është i njohur për bashkëpunimet me reperë të njohur shqiptarë, si Mad Lion, Don Arbas, Lyrical Son, si dhe me këngëtaren RnB Arta Bajrami e shume këngëtarë të tjerë të rrymave të ndryshme! Ai është edhe producent i pothuajse të gjitha albumeve "Made in PRC". Përveç albumeve, ai ka krijuar shumë këngë të cilat janë bere Hit-e ku dhe kanë fituar çmime. Ndër to është ai në festivalin "Mikrofoni i Artë", ku mori çmimin "Tendencë 2003" me këngën Ende. Me një çmim tjetër (çmimin e dytë) në të njëjtin festival u nderua në vitin 2002 me këngën "Vera" me Arta Bajramin. Genc Prelvukaj radhitet ndër emrat më të suksesshëm të muzikës Rep dhe Hip Hop, si në Kosovë, gjithashtu edhe në trevat tjera ku flitet dhe dëgjohet muzika shqipe.

Full Name at Birth
Genc Prelvukaj

Page Display = 2 (Legacy)
1

Wikipedia Text

Etnon or Etno Engjujt is an Albanian hip hop group from Pristina, Kosovo.


Sister
Zake Prelvukaj

Nationality
Kosovar

Occupation Text
Singer

Brother
Fatos Prelvukaj

Age
36

Origin
Plav, Montenegro

Music Genre (Text)
Hip hop

Year(s) Active
1999–present

Record Label
Shady

Associated Acts
Lyrical Son, Blero, Skillz, Kaos

Official Websites
www.myspace.com/gramafonks

Group Members
Genc Prelvukaj, Milot Hasangjekaj

Has Videos
1

Year(s) Active
1997–2013

Dating Profile AutoText
{"version":"2.07","timestamp":"2017-07-05 03:09:16","bio":"Genc Prelvukaj<\/topic> is a 35 year old Kosovar Singer born on 16th July, 1981 in Prishtina,Kosovo. His zodiac sign is Cancer","relationships":{"status":"","statement":"According to our records, Genc Prelvukaj<\/topic> is possibly single.","children":"","onscreen":"","last":3357971,"stats":{"all":{"count":3,"longest":{"length":"3048","name":"Genc Prelvukaj and Lejla Gucati","url":"genc-prelvukaj-and-lejla-gucati"},"shortest":{"length":"365","name":"Genc Prelvukaj and Arta Arifi","url":"genc-prelvukaj-and-arta-arifi"},"total":3413},"married":{"count":1,"longest":{"length":"365","name":"Genc Prelvukaj and Arta Arifi","url":"genc-prelvukaj-and-arta-arifi"},"shortest":{"length":"365","name":"Genc Prelvukaj and Arta Arifi","url":"genc-prelvukaj-and-arta-arifi"},"total":365},"engaged":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0},"dating":{"count":2,"longest":{"length":"3048","name":"Genc Prelvukaj and Lejla Gucati","url":"genc-prelvukaj-and-lejla-gucati"},"shortest":{"length":"3048","name":"Genc Prelvukaj and Lejla Gucati","url":"genc-prelvukaj-and-lejla-gucati"},"total":3048},"encounter":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0},"rumoured":{"count":0,"longest":{"length":0,"name":null,"url":""},"shortest":{"length":0,"name":null,"url":""},"total":0}},"history":"

Genc Prelvukaj<\/topic> was previously married to Arta Arifi<\/topic>.<\/p>

Genc Prelvukaj<\/topic> has been in relationships with Leyla Gucati<\/topic> (2009)<\/span> and Dafina Zeqiri<\/topic> (2008)<\/span>.<\/p>","summary":"Genc Prelvukaj<\/topic> has been in 3 relationships with 1 marriage and 2 dating."},"lists":{"summary":"Genc Prelvukaj<\/topic> is a member of the following lists: People from Plav<\/list>, Albanian hip hop musicians<\/list> and Kosovar Albanians<\/list>."}}


Dating Inconsistency Flag
{"datingStatus":"Unknown dating status"}

Genc Prelvukaj Picture Gallery
Share This on the Web


Posted by leta

Posted Dec 6, 2009

tung nga adhurusja jote leta nga malisheva je ma i miri genc veq perpara ne karrieren tende te deshiroj qdo te mir ne jet e ishalla vjen ne malishev e takohemi naj her tung nga leta
Posted by leta

Posted Nov 30, 2009

je shume shume i mire GENCI shume suksese ne jete ,, je i papare...........
Posted by qazimja

Posted Nov 11, 2009

tung bre u tranova mas teje o genc prelvukaj te dua shum qoma adresen tane o shpirte te dua pe lus zotin met pa naje her ne jeten time se nuk vdes pa te pa
Posted by qazimja

Posted Nov 11, 2009

tung o genc je yll bre te dua shum ylle je te dua shum pse bre ume ke hy ne zemer te dua shum loqka je me te dua shum
Posted by yllka

Posted Nov 8, 2009

je yll
Posted by artaa

Posted Oct 25, 2009

je shum i bukur
Posted by Arbrija

Posted Oct 10, 2009

te adhuroj shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummm

Post a Comment

Your Name:
Your Email:
This will not appear on the site
Message:


DISCLAIMER:
You are solely responsible for the comments and other content that you post. AllStarPics.Net accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.

G1 | G2 | G3 | G4 | G5 | G6 | G7 | G8 | G9 | G10 | G11 | G12 | G13 | G14 | G15 | G16 | G17 | G18 | G19 | G20 | G21 | G22 | G23 | G24

Latest Site Comments

The Nanny Pics

Posted by Lassie Lincoln 2 days ago

Darla Dalmatian was made on January 6, 2017. Amberly Alaskan Shepard was ma...

Jimmy Carter Pics

Posted by Lassie Lincoln 2 days ago

Newton Lop-Eared was made on January 18, 2016. Amberly Alaskan Shepard was ...

Sue England Pics

Posted by Robert 3 days ago

Saw her at Hollywood High back in '48. Have seen many of her movies & TV ep...

Calvin Coolidge Pics

Posted by Lassie Lincoln 3 days ago

Ahuva Alaskan Malamute was made on January 7, 2017. Angelina Alaskan Malado...


Browse Movie GalleriesGenc Prelvukaj LinksDesktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 1.02 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2017, FamousFix